Bazény

Bazén je ideální způsob relaxace a odpočinku. Navíc udržuje tělo v dobré kondici a umožňuje prožít příjemné a zábavné chvíle s blízkými osobami. Bazén je možné umístit do budovy či ven. Obě varianty mají své kouzlo. Zabýváme se výstavbou jak veřejných bazénů, tak i soukromých. Tvar bazénu je možné připravit téměř libovolně dle požadavků zákazníka. Jako materiál pro výstavbu bazénu jsme schopni realizovat bazény nerezové, fóliové, keramické, laminátové, plastové. Dále k bazénům zajišťujeme příslušenství jako je zastřešení, lamelová roleta, fóliové zakrytí, tepelné čerpadlo, atrakce jakou je protiproud, trysky, chrlič, vzduchovač.

Hlavním přínosem naší společnosti je komplexnost dodávky. Zajišťujeme vše od projektu (vč. 3D náhledu) až po konečnou realizaci. Jsme schopni navrhnout optimállní řešení pro Vaše požadavky. Samozřejmostí je odborný servis a poradenství. Vybíráme si jen ty nejkvalitnější dodavatele materiálu a kvalita zpracování musí být vždy perfektní. Pro aktuální informace nás prosím kontaktujte, případně využijte našeho poptávkového formuláře. Požadavky každého klienta jsou natolik individuální, že není možné vytvářet konkrétní ceník. Velmi rádi Vás přivítáme v naší vzorkové prodejně, kde s Vámi na základě Vašich požadavků připravíme nezávaznou cenovou nabídku.

Naše společnost se stala partnerem českého výrobce bezpečnostního zakrytí bazénů Termobazény. Jedná se o celoroční bezpečnostní bazénovou plachtu. Tato bezpečností plachta je ideálním řešením celoročního zakrytí bazénů. Kromě požadavku na bezpečnost plní také funkci tepelné izolace a ochrany před padajícími nečistotami. Plachta je vyztužena hliníkovými nosnými trubkami a ukotvena do dlažby. Plachta se dodává v několika barevných provedeních. Referenční foto je možné prohlédnout v našich referencích.

Typy Bazénů

Nerezový Bazén

dlouhá životnost

luxusní vzhled

výborné hygienické vlastnosti

Foliový Bazén

příznivá cena

rychlá instalace

velký výběr barevného provedení

Keramický Bazén

dlouhá životnost

zajímavý vzhled

velký výběr barevného a tvarového provedení

Laminátový Bazén

příznivá cena

rychlá instalace

dlouhá životnost

Plastový Bazén

příznivá cena

rychlá instalace

snadná údržba

Technologie Bazénu

Výstavbou bazénových technologií se zabýváme již 18 let. Zhotovujeme technologie dle přání zákazníka. Jsme schopni dodat bazénovou technologii jak pro privátní provoz, tak i pro veřejný provoz či provoz aquaparku. Úpravu vody jsme schopni dodat jak chlorovou, tak bezchlorovou či elektrolýzou slané vody. U technologií pro veřejný provoz používáme středotlaké UV lampy, které zajišťují dezinfekci vody a odbourávání vázaného chlóru, čímž zajistí bezproblémový chod bazénového provozu a jsou splněny požadavky na kvalitu vody dané vyhláškou. Pro návrh správné technologie nás kontaktujte, rádi Vám návrh zpracujeme.

+420 777 200 411

Nová technologie

Zajišťujeme výstavbu nových bazénových technologií jak pro privátní tak pro veřejný či aquaparkový provoz přímo na míru zákazníka.

Revize technologie

Zajišťujeme revize stávajících bazénových technologií s možností jejich rozšíření, modernizování, doplnění automatického dávkování chemie či přechod na bezchlorovou či slanou technologii.

Servis technologie

Zajišťujeme servis stávajících bazénových technologií a potřebnou výměnu nevyhovujících prvků technologie. Dodáváme také bazénovou chemii.

Způsob cirkulace vody

Skimmerový bazén

Bazény se skimmerem jsou starším a méně estetickým typem bazénu. Tato varianta je i levnější na pořízení a méně náročná na prostor. Hladina bazénu není na úrovni okraje bazénové vany, ale je zhruba 10 cm pod ní. Díky této skutečnosti vznikají v bazénu ostré vlny, které vznikají při narážení vody do stěn bazénu. Při plavání bývají tyto vlnky nepříjemné. Voda cirkuluje v bazénu přes skimmer, což je otvor na úrovni hladiny, kde je nasávána čerpadlem do filtrační nádoby. Ve filtrační nádobě se pak díky filtračnímu médiu ( převážně písek ) voda pročistí od větších nečistot. Následně se z filtrační nádoby dostane zpět do bazénu stěnovou recirkulační tryskou. Umístění stěnových trysek by mělo být tak, aby voda která z nich proudí byla nasměrována na skimmer.

Chemická úprava vody probíhá často pomocí chlorových tablet, které se umísťují buď do skimmeru nebo do plováku, který pluje po hladině a uvolňuje dezinfekci po bazénu. Je možné také automatické dávkování chemie, které se umísťuje do prostor technologie bazénu.

Bazén s přelivnou hranou

Bazén s přelivnou hranou je převážně ve veřejném užívání. S tímto typem cirkulace vody se setkáte ve veřejných koupalištích, veřejných bazénech či relaxačních hotelových bazénech. Tento typ bazénu je náročnější jak ekonomicky tak technicky. U této cirkulace se voda dostává z bazénu přes přelivnou hranu do přelivného žlábku. Aby bylo možné bazén užívat bez omezení, tak přes přelivný žlábek je umístěna v úrovni podlahy přelivná mřížka. Z přelivného žlábku se voda dostane do přepadové nádrže, kde se bazénová voda shromažďuje. Tato nádrž musí být pod úrovní přelivného žlábku, aby voda do nádrže stékala samovolně. Na přepadovou nádrž je dále napojeno filtrační čerpadlo, které ze dna nádrže saje vodu a tu následně tlačí do filtrační nádoby. Ve filtrační nádobě se pak díky filtračnímu médiu ( převážně písek ) voda pročistí od větších nečistot. Díky filtračnímu čerpadlu, které tlačí neustále vodu do filtrační nádoby se vyčištěná voda dostane přes potrubí vyústěné z filtrační nádoby zpět do bazénu. U bazénů s přelivnou hranou se voda vrací do dna bazénu. Je to z toho důvodu, aby voda dostatečně cirkulovala. Ze dna se tlačí voda přes dnové trysky na hladinu a tam opět přeteče do přelivného žlábku. Tím je zajištěna cirkulace.

Tento typ bazénů je nejen vyhovující pro veřejný provoz, ale díky efektnímu vzhledu hladiny, která je na úrovni okolí se tento typ bazénů hojně buduje i v privátním sektoru. Přeliv působí mnohem luxusněji a získáte pocit výjimečnosti oproti jednoduššímu skimmrovému. Výhodou v provozu a údržbě je neustálý pohyb vody po bazénu, čímž je zamezeno tvorbě nevzhledné lince na stěnách skimmerových bazénů, kde končí hladina. Také je zajištěn lepší odvod nečistot z hladiny, neboť se voda přelívá po celém obvodu a ne pouze v prostoru skimmeru. Materiál na výrobu tohoto typu bazénu není nijak omezen, může se jednat o bazén nerezový, fóliový, plastový, laminátový, keramický.

Bazénové příslušenství

 • Automatický vysavačový robot
 • Bazénová lamela v různých barvách, bublinková folie
 • Bazénové atrakce jako chrlič, protiproud, masážní trysky, vzduchové trysky, schůdky
 • Bazénová světla plastová, nerezová
 • Automatické dávkování chemie
 • Fotometrické měření parametrů vody

Bazénová chemie

 • Bazénová chemie na bázi chlóru
 • Bazénová chemie bezchlórová Sanosil, Oxygen, Guaa
 • Mořská sůl
 • Úprava pH plus a minus
 • Flokulant, Algicid

Zastřešení

 • Rozmanité možnosti tvarů
 • Široká škála barev konstrukce
 • Různé barvy polykarbonátu
 • Servis stávajícího zastřešení
 • Již 20 let na trhu